تصفیه فاضلاب صنعتی

مخازن frp، مخازن فایبرگلاس، FRP Tank

مخازن frp، مخازن فایبرگلاس، FRP Tank

مخازن FRP چیست؟

مخزن FRP دسته ای از کامپوزیت ها که از فیبرهای پلیمری تقویت شده ساخته شدند. مخازن FRP مخفف Fiber-reinforced plastic است.

مخازن frp دوجداره که لایه داخلی آن از جنس پلی اتیلن و جداره بیرونی آن از کامپوزیت است.

لایه پلی اتیلن نسبت به عوامل محیطی و خورنده نظیر اسیدها و آب مقاوم بوده و جدار بیرونی مخزن از الیاف شیشه یا الیاف نانو کربن همراه با رزین اپروکسی یا پلی استر تولید و ساخته می شود. الیاف توسط رزین به دور مخزن  FRP منسوخ و بافته می شود. در سایزهای بزرگ مورد مصرف برای تصفیه آب و فاضلاب می باشد.

چربی گیر( چربی زدا) فاضلاب چیست؟

پکینگ جمع آوری چربی چربیگیر_ تصفیه فاضلاب رستوران ها_تالار _ فست فود_ چربیگیر پالایشگاه نفت

چربی گیر( چربی زدا) فاضلاب چیست؟

با استفاده از این دستگاه از ورود چربی ها، روغن ها و گریس ها به سیستم فاضلاب ها و انسداد لوله های داخل ساختمان و سیستم فاضلاب های شهری و صنعتی جلوگیری می کند.

چربی های موجود در فاضلاب ها به دلیل ساختار مولکولی لیپیدی سنگین و پیچیده و به حالت چسبندگی آن به آسانی در مسیر لوله ها حرکت نمی کنند که باعث انسداد و گرفتگی لوله های فاضلاب رستوران ها، فست فود ها و همچنین گرفتگی چاه جذبی دفع فاضلاب می شود.

تصفیه فاضلاب صنعتی به روش فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی

تصفیه فاضلاب صنعتی به روش فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی

در تصفیه خانه ­های  فاضلاب صنعتی معمولا از سه روش فیزیکی ، ­­ شیمیایی و بیولوژیکی استفاده میشود. در تصفیه فیزیکی معمولا از عوامل فیزیکی استفاده میشود.

آشغال گیری، دانه گیری، ته نشینی، فیلتراسیون و ... از جمله روشهایی هستند که در تصفیه فیزیکی فاضلاب صنایعی مانند مواد غذایی و آشامیدنی، تولید مواد و محصولات شیمیایی و تولید منسوجات و غیره بکار می رود. وجود مواد جامد درشت و حجیم به تاسیسات مکانیکی در تصفیه خانه از جمله پمپها و واحد های اندازه گیری آسیب رسانده و اختلالاتی را در تانکهای هوادهی و در بخش تصفیه لجن بوجود می آورند