مقاله

انعقاد و لخته سازی

انعقاد و لخته سازی

انعقاد شیمیایی از تمامی واکنش ها ومکانیسم های تاثیرگذار در ناپایدارسازی شیمیایی ذرات و تشکیل ذرات بزرگ تر از طریق لخته سازی تشکیل شده است.
به طور کلی منعقدکننده به مواد شیمیایی گفته می شود که ذرات کلوئیدی را ناپایدار و باعث تشکیل لخته و توده هایی در فاضلاب می شود. لخته سازی مرحله ی انتقالی است که امکان برخورد بین ذرات ناپایداری را فراهم می کند که برای تشکیل ذرات درشت تر به ان نیاز است تا توانایی حذف ذرات را به وسیله ته نشینی یا صاف سازی داشته باشد.

دستگاه آنالیزور TOC

آنالیزور TOC چیست؟

انواع مختلفی از مواد آلی می‌تواند در آب وجود داشته باشد، که نمی‌توان به صورت جداگانه میزان آن را بدون تلاش تحلیلی قابل توجه و در مدت زمان کوتاه تعیین کرد. به همین دلیل است که از پارامتر مجموع TOC (کل کربن آلی) استفاده می‌شود.

معرفی سیستم و نحوه راهبری  تصفیه خانه پیش ساخته شرکت های تولید تن ماهی به روش انعقاد و لخته سازی

معرفی سیستم و نحوه راهبری تصفیه خانه پیش ساخته شرکت های تولید تن ماهی به روش انعقاد و لخته سازی

مقدمه:

با افزایش آگاهی زیست محیطی همراه با استانداردها و مقررات سختگیرانه‌تر باعث شده است تا صنایع مختلف در جستجوی فناوری‌های مناسب تصفیه فاضلاب خود را به چالش بکشند. . فرآیند انعقاد -لخته سازی به دلیل سادگی و اثربخشی یکی از مهمترین و پرکاربردترین فرآیندهای تصفیه فاضلاب صنعتی محسوب می‌شود.

کرونا ویروس در فاضلاب

کرونا ویروس در فاضلاب

در زمان شروع همه گیری همانند همه گیری کرونا تامین آب سالم و بهداشتی و تصفیه اصولی فاضلاب نقش مهمی در حفظ سلامت جامعه ایفا می کند.

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، پساب صنایع و ساختمان های بزرگ از جمله مراکز خدماتی، بیمارستان ها، هتل ها و رستوران ها دیگر برای فرایند تصفیه، نیازی به انتقال و جابجایی تا تصفیه خانه های مرکزی شهر ندارند و می توانند با توجه به حجم پساب خروجی اقدام به طراحی و جایگذاری پکیج های تصفیه فاضلاب  و پساب خود را در مبدا تصفیه کنند. تصفیه فاضلاب در مبدا باعث می شود تا آب آلوده به آب پاکی تبدیل شود که قابلیت استفاده ی دوباره در کشاورزی و فعالیت های غیر بهداشتی را داشته باشد و این امر مهم به بحران کم آبی کشور نیز کمک بسزایی میکند.

 

تصفیه فاضلاب به روش MBBR

تصفیه فاضلاب به روش MBBR

با توجه به بحران آبی به وجود آمده، مدیریت آب و استفاده مجدد از پساب تصفیه شده  برای کشاورزی، آبیاری، یا استفاده های غیر بهداشتی از ضروریات شده است. در گذشته به علت نبود فناوری های پیشرفته تصفیه فاضلاب، فاضلاب به محل دیگری برای تصفیه منتقل می شد اما امروزه صنایع و مجتمع های خدماتی، درمانی و مسکونی اقدام به احداث تصفیه خانه های محلی در ابعاد کم می کنند تا پساب خود را در محل تصفیه کنند.

تصفیه فاضلاب به روش A2O

تصفیه فاضلاب به روش A2O

A2o یک روش تلفیقی است و روش های تلفیقی نسبت به روش بی هوازی لجن فعال راندمان بالاتری دارد و لجن تولیدی و حجم راکتور به نسبت زیادی کاهش می یابد. این روش نسخه ارتقا یافته ی روش AO می باشد.

استخراج روغن حاوی امگا 3 از ضایعات کارخانه تن ماهی

صنعت فرآوری ماهی شامل بخشهای گسترده‌ای شامل قطعه کردن، استحصال، نمکی کردن، دودی کردن، کنسرو کردن و غیره می باشد. امروزه تخمین زده می‌شود که 70 درصد از کل ماهیان صید شده فرآوری می شوند که همین موضوع سبب تولید میزان زیادی ضایعات جامد و محصولات جانبی ناخواسته می‌گردد که میزان این ضایعات معمولا در حدود 50 درصد از کل وزن ماهی می باشد. از سوی دیگر روغن ماهی یکی از ارزشمندترین محصولات دریایی می باشد که هم به صورت تصفیه نشده برای خوراک دام، طیور و آبزیان مورد استفاده قرار گرفته و هم به واسطه داشتن اسیدهای چرب ایکوزاپنتانوییک اسید (EHA) و دکوزاهگزانوییک اسید (DHA) میتواند به عنوان مکمل غذایی توسط انسان مصرف گردد.

 

فروش انواع دوزینگ پمپ، سیستم تزریق مقدار دقیق و مشخص از مواد شیمیایی

فروش انواع دوزینگ پمپ، سیستم تزریق مقدار دقیق و مشخص از مواد شیمیایی

دوزینگ پمپ (پمپ تزریق):

از مهمترین پمپ های مورد مصرف صنعت می باشد. مقدار دقیق و مشخص از مواد شیمیایی نظیر اسیدها، سیالات خورنده و مایعات ویسکوز را به محل پمپاژ می کند.

پمپاژ در این پمپ ها در سیستم قابل تنظیم می باشد زیرا می توان آن را به صورتی ► دستی و یا ► اتوماتیک فعال کرد.

با توجه به نوع کاربرد، فشار و دامنه دبی، انواع دوزینگ پمپ ساخته می شود.

فروش انواع دیفیوزر ،سیستم توزیع کننده هوا برای هوادهی عمقی در تصفیه فاضلاب شرکت صدرآب کاسپین

فروش انواع دیفیوزر ،سیستم توزیع کننده هوا برای هوادهی عمقی در تصفیه فاضلاب شرکت صدرآب کاسپین

شرکت صدرآب تامین کننده انواع دیفیوزرهای هوادهی از برندهای معتبر شامل:

• دیفیوزر دیسکی حباب ریز

• دیفیوزر دیسکی حباب درشت

• دیفیوزرهای تیوپی ( لوله ای)

• دیفیوزرهای پلیتی( صفحه ای)