مقاله

کرونا ویروس در فاضلاب

کرونا ویروس در فاضلاب

در زمان شروع همه گیری همانند همه گیری کرونا تامین آب سالم و بهداشتی و تصفیه اصولی فاضلاب نقش مهمی در حفظ سلامت جامعه ایفا می کند.

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، پساب صنایع و ساختمان های بزرگ از جمله مراکز خدماتی، بیمارستان ها، هتل ها و رستوران ها دیگر برای فرایند تصفیه، نیازی به انتقال و جابجایی تا تصفیه خانه های مرکزی شهر ندارند و می توانند با توجه به حجم پساب خروجی اقدام به طراحی و جایگذاری پکیج های تصفیه فاضلاب  و پساب خود را در مبدا تصفیه کنند. تصفیه فاضلاب در مبدا باعث می شود تا آب آلوده به آب پاکی تبدیل شود که قابلیت استفاده ی دوباره در کشاورزی و فعالیت های غیر بهداشتی را داشته باشد و این امر مهم به بحران کم آبی کشور نیز کمک بسزایی میکند.

 

تصفیه فاضلاب به روش MBBR

تصفیه فاضلاب به روش MBBR

با توجه به بحران آبی به وجود آمده، مدیریت آب و استفاده مجدد از پساب تصفیه شده  برای کشاورزی، آبیاری، یا استفاده های غیر بهداشتی از ضروریات شده است. در گذشته به علت نبود فناوری های پیشرفته تصفیه فاضلاب، فاضلاب به محل دیگری برای تصفیه منتقل می شد اما امروزه صنایع و مجتمع های خدماتی، درمانی و مسکونی اقدام به احداث تصفیه خانه های محلی در ابعاد کم می کنند تا پساب خود را در محل تصفیه کنند.

استخراج روغن حاوی امگا 3 از ضایعات کارخانه تن ماهی

صنعت فرآوری ماهی شامل بخشهای گسترده‌ای شامل قطعه کردن، استحصال، نمکی کردن، دودی کردن، کنسرو کردن و غیره می باشد. امروزه تخمین زده می‌شود که 70 درصد از کل ماهیان صید شده فرآوری می شوند که همین موضوع سبب تولید میزان زیادی ضایعات جامد و محصولات جانبی ناخواسته می‌گردد که میزان این ضایعات معمولا در حدود 50 درصد از کل وزن ماهی می باشد. از سوی دیگر روغن ماهی یکی از ارزشمندترین محصولات دریایی می باشد که هم به صورت تصفیه نشده برای خوراک دام، طیور و آبزیان مورد استفاده قرار گرفته و هم به واسطه داشتن اسیدهای چرب ایکوزاپنتانوییک اسید (EHA) و دکوزاهگزانوییک اسید (DHA) میتواند به عنوان مکمل غذایی توسط انسان مصرف گردد.

 

فروش انواع دوزینگ پمپ، سیستم تزریق مقدار دقیق و مشخص از مواد شیمیایی

فروش انواع دوزینگ پمپ، سیستم تزریق مقدار دقیق و مشخص از مواد شیمیایی

دوزینگ پمپ (پمپ تزریق):

از مهمترین پمپ های مورد مصرف صنعت می باشد. مقدار دقیق و مشخص از مواد شیمیایی نظیر اسیدها، سیالات خورنده و مایعات ویسکوز را به محل پمپاژ می کند.

پمپاژ در این پمپ ها در سیستم قابل تنظیم می باشد زیرا می توان آن را به صورتی ► دستی و یا ► اتوماتیک فعال کرد.

با توجه به نوع کاربرد، فشار و دامنه دبی، انواع دوزینگ پمپ ساخته می شود.

فروش انواع دیفیوزر ،سیستم توزیع کننده هوا برای هوادهی عمقی در تصفیه فاضلاب شرکت صدرآب کاسپین

فروش انواع دیفیوزر ،سیستم توزیع کننده هوا برای هوادهی عمقی در تصفیه فاضلاب شرکت صدرآب کاسپین

شرکت صدرآب تامین کننده انواع دیفیوزرهای هوادهی از برندهای معتبر شامل:

• دیفیوزر دیسکی حباب ریز

• دیفیوزر دیسکی حباب درشت

• دیفیوزرهای تیوپی ( لوله ای)

• دیفیوزرهای پلیتی( صفحه ای)

ساخت و استفاده از ضدعفونی کننده ضد ویروس کرونا

ساخت و استفاده از ضدعفونی کننده ضد ویروس کرونا

 

 

ساخت و استفاده از ضدعفونی کننده ضد ویروس کرونا

 

در اینجا راهنمایی برای کار با اسپری ها، دستمال مرطوب ها و محلول مبتنی بر سفید کننده برای تمیز کردن سطوح بیماری زا وجود دارد.

طرز تهیه محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح در خانه

طرز تهیه محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح در خانه

با شیوع بیماری کرونا بیش از هر موقع دیگر از محلول های ضدعفونی کننده استفاده می شود چرا که بهترین راه پیشگیری از بیماری های مختلف حفظ بهداشت فردی و عمومی می باشد. بدلیل گران بودن و کمیاب بودن محلول های ضدعفونی کننده نمی توان همیشه محلول ضدعفونی کننده خرید به همین دلیل در این مقاله یک سری راهکارهای آسان برای تهیه محلول ضدعفونی کننده در خانه یا محل کار می پردازیم.

فرآیند MBR در تصفیه اب و فاضلاب چیست؟

فرآیند MBR در تصفیه اب و فاضلاب چیست؟

فناوری MBR چیست؟

Membrane Bioreactor  یا تصفیه خانه فاضلاب MBR یک روش نوآورانه برای تصفیه آب و فاضلاب است. همانطور که از نام این مجموعه پیداست این دو فناوری، فیلتراسیون غشایی و تصفیه بیولوژیکی را با هم ترکیب می کند. در MBR از دو فیتراسیون به نام های میکروفیلتراسیون (MF) و اولترافیلتراسیون (UF) می باشد. غشاها به عنوان یک فیلتر برای از بین مواد جامد معلق در طی فرآیند بیولوژیکی استفاده می شوند. بیوراکتورهای غشایی جایگزینی برای سیستم لجن فعال است.

تولید کننده پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی

تولید کننده پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی

پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی، تکنولوژی جدیدی در تصفیه فاضلاب (پساب) است که با فرآیند و سیستم های مختلف بسته به نوع پساب ادغام شده است. در این مطلب به بررسی پکیج های تصفیه فاضلاب MBR صدرآب می پردازیم. در پکیج تصفیه فاضلابی که از روش MBR استفاده می کنند به جای مخزن ته نشینی ثانویه در بیوراکتور برای حفظ غلظت بالای لجن فعال و کاهش فضای اشغال شده تاسیسات تصفیه فاضلاب و مقدار لجن، از لجن کمتری استفاده می شود. غشای MBR می تواند با استفاده از عملکرد فیلتراسیون، میکروارگانیسم های موجود را حفظ کند، که به جداسازی بین زمان هیدرولیک و سن لجن فعال شده منجر شود، بنابراین از انبساط لجن فعال معمولی جلوگیری می کند.