مقاله

پکیج و دستگاه کلرزنی

پکیج و دستگاه کلرزنی

دستگاه های کلرزنی برای گندزدایی و حذف عوامل بیماری زا برای تصفیه خانه های آب و فاضلاب استفاده می شود.

پرسیدین و خاصیت ضدعفونی کنندگی

پرسیدین و خاصیت ضدعفونی کنندگی

پرسیدین (C2H4O3 یا CH3COOH)

این محلول به علت خاصیت اکسیدکنندگی باعث خوردگی سطوح از جنس مس، برنج، آهن، فولاد و برنز می شود.پرسیدین (پراستیک اسید) یک محلول با خاصیت ضدعفونی کننده و میکروب کش می باشد که با درصد خلوص مختلف در بازار عرضه می گردد. پرسیدین 15% در صنایع غذایی بسیار پرکاربرد است.

پراستیک اسید محلول ضدعفونی کننده سطوح و دست

پراستیک اسید محلول ضدعفونی کننده سطوح و دست

پر استیک اسید (C2H4O3) ترکیبی از استیک اسید (CH3COOH) و هیدروژن پراکسید (H2O2) است. پراستیک اسید یک مایع روشن و بیرنگ با بوی تند می باشد که خاصیت گندزدایی و ضدعفونی کنندگی دارد. پراستیک اسید با واکنش بین هیدروژن پراکسید و استیک اسید تولید می شود:

فروش ضدعفونی کننده - اتانول

فروش ضدعفونی کننده - اتانول

فروش اتانول آزمایشگاهی و صنعتی

اتانول یا الکل با فرمول شیمیایی C2H5OH  در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار میگیرند. در حال حاضر از این محلول برای ضدعفونی کردن دست ها و اجسام بیسیار استفاده می شود چرا که این محلول خاصیت از بین بردن باکتری ها و ضدعفونی کنندگی دارد. البته بسته به درصد خلوص الکل، قدرت ضدعفونی کنندگی دارد. از الکل با درصد خلوص های متفاوت در صنایع مختلفی مانند صنعت ضدیخ سازی و... کاربرد دارد.  اتانول های موجود در بازار حاوی موادی می باشد که برای بدن انسان مضر هستد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی چیست؟

 

آب مصرفی روزانه که توسط انسان ها به چرخه طبیعی باز می گردد فاضلاب انسانی یا بهداستی نامیده می شود.

تصفیه فاضلاب بهداشتی برای از بین بردن آلودگی، طراحی و ساخته شده اند. بیشتر آب مورد استفاده در جوامع شهری و روستایی به فاضلاب تبدیل شده سات. این فاضلاب حاوی مواد آلی، چربی، ذرات جامد و... است که قبل از تخلیه به طبیعت باید تحت تصفیه قرار گیرد.

TSS یا کل مواد جامد معلق چیست؟

TSS یا کل مواد جامد معلق چیست؟

(Total Suspended Solids (TSS کل مواد جامد معلق

یکی از پارامترهای مهم در سنجش آب و فاضلاب می باشد. هرچه عدد TSS بالاتر باشد بدین معنا می باشد که آب یا فاضلاب حاوی مواد جامد معلق بسیاری است که باعث آلودگی می شود. TSS بالا در آب های جاری (رودخانه ها) باعث عدم عبور نور خورشید به کف آب و رشد نکردن مناسب لجن و به روش های دیگر به زندگی آبزیان آسیب می رساند.

فرق بین BOD و COD چیست؟

فرق بین BOD و COD چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری چه کاربردی داردامروزه یکی از دغدغه های محیط زیست، تصفیه فاضلاب(پساب) کارخانه ها و بیمارستان ها می باشد. برای سنجش و اطلاع از استاندارد بودن پساب خروجی آزمایشاتی انجام می شود که برای اطلاع از عملکرد تصفیه خانه و بازده تصفیه آن بسیار مهم می باشد که متناسب با آن بتوان اقداماتی انجام داد که بازده تصفیه بیشتر باشد . BOD و COD یکی از پارامتر مهم در سنجش و اندازه گیری آب و فاضلاب است. استاندارد پساب برای  BOD و COD به ترتیب 30 و 60 می باشد که اگر از این میزان بالاتر باشد غیر قبل قبول و پساب الوده می باشد و ممکن است به محیط زیست آسیب برساند. 

 

فرآیند لجن فعال چیست؟

فرآیند لجن فعال چیست؟

لجن فعال یکی از پرکاربردترین فرآیندها در تصفیه فاضلاب می شود که در مرحله ثانویه قرار می گیرد. در این فرآیند از سیستم ها هوادهی و رشد باکتری ها(میکروارگانیسم ها) برای تصفیه فاضلاب استفاده می شود. امروزه این روش بسیار پرکاربرد است زیرا علاوه کم بودن هزینه های اقتصادی، بازده بیشتری در تصفیه فاضلاب دارد. روش لجن فعال یکی از روش های هوادهی می باشد که نسبت به روش های دیگر (بی هوازی) مزایا و معایب خاص خود را دارد.

روش تصفیه آب اسمز معکوس RO REVERSE OSMOSIS

روش تصفیه آب اسمز معکوس RO REVERSE OSMOSIS

روش تصفیه آب اسمزی وارونه RO) REVERSE OSMOSIS)

اسمز معکوس چیست؟

اسمز معکوس (RO) یک فرآیند تصفیه آب جداسازی غشایی است که در آن آب تصفیه در امتداد سطح غشای تحت فشار جریان می­ یابد. آب تصفیه ­شده در غشا نفوذ کرده و جمع ­آوری می‌شود، درحالی­که آب غلیظ که حاوی ماده محلول و حل­ نشده است و از طریق غشاء جریان نمی‌یابد، به درون منبع زه­کشی تخلیه می‌شود. نیازهای اصلی فرآیند  RO یک غشا و آب تحت فشار است. سایر الزامات شامل پیش‌ تصفیه برای ازبین­ بردن ناخالصی‌های معلق و کربن برای از بین بردن کلر (که به غشا آسیب می‌رساند)، می ­باشد.

تصفیه فاضلاب چیست و چگونه کار می کند؟

تصفیه فاضلاب چیست و چگونه کار می کند؟

 

تصفیه فاضلاب

ضرورت تصفیه فاضلاب برای همه مشخص است. به طور کلی، فاضلاب شامل فضولاتی می باشد که از طریق آب در مناطق مختلف مسکونی، تجاری، صنعتی و اداری تولید می شود. در نهایت نیز تخلیه آنها به آب های زیرزمینی، آب های سطحی صورت می گیرد. فاضلابی که تصفیه نشده است، دربردارنده میکروارگانیسم های بیماری زا و مواد آلی می باشد. در صورت تجزیه شدن این مواد تصفیه نشده، گازهای بد بویی تولید می شود. پس میتوان تصفیه و بی خطر سازی فاضلاب را جزو اقدامات ضروری شرکت تصفیه فاضلاب عنوان کرد. در واقع هدف این شرکت، تصفیه سازی فاضلاب و کمک به حفاظت از محیط زیست است.