مقاله

	اندازه و ابعاد صفحات لاملا

اندازه و ابعاد صفحات لاملا

صفحات لاملا چیست؟

پکینگ لاملا برای حذف مواد معلق در تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. صفحات لاملا یکی از پرکاربردترین تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب در ده سال اخیر بوده است. نام های دیگر پکینگ لاملا، صفحات لاملا و پکینگ مدیا می باشد. از این صفحات برای احداث تصفیه خانه های جدید و بازسازی تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد استفاده هستند.

MBR چیست؟ / تعریف MBR

MBR چیست؟ / تعریف MBR

MBR اصطلاحی است که برای تعریف فرآیندهای تصفیه فاضلاب استفاده می شود که درآن یک غشا به عنوان مثال میکروفیلتراسیون یا اولترافیلتراسیون، با یک فرآیند بیولوژیکی یکپارچه شده است ( به طور خاص یک بیوراکتور رشد معلق).

	دوزینگ پمپ چیست؟

دوزینگ پمپ چیست؟

دوزینگ پمپ یک پمپ جابجایی مثبت و کوچک است. این دستگاه برای پمپ کردن بسیار دقیق یک ماده شیمیایی در جریان آب ، بخار یا گاز است.

پمپ لجن کش

پمپ لجن کش

پمپ لجن کش

پمپ لجن کش، همچنین به عنوان پمپ انتقال مواد جامد شناخته شده است. با طراحی ویژه این پمپ می توان از آن در محیط های سخت برای انتقال مواد جامد با کارایی بالا و نگهداری کمتر استفاده کرد.

آشغالگیر چیست؟

آشغالگیر چیست؟

برای جلوگیری از ورود مواد جامد درشت شناور یا معلق، فاضلاب را از آشغالگیر (Grit chamber / Grit removal) عبور می دهند.

تمیز کردن غشا در سیستم اسمزمعکوس RO

تمیز کردن غشا در سیستم اسمزمعکوس RO

تمیز کردن غشا در سیستم اسمزمعکوس (RO)

غشا لایه ی نازکی است که می تواند اجزای یک سیال را به طور انتخابی از آن جدا نماید. غشا در سیستم اسمزمعکوس یکی از مهم ترین اجزا می باشد به همین علت باید مرتب بررسی و تمیز گردد.

فیلتر پرس دستی

فیلتر پرس دستی

Manual Jack Filter Press-فیلترپرس دستی 

 فیلتر پرس دستی یک فیلتر پرس کوچک است. این دستگاه به طور معول برای دستگاه با فشار فیلتر 1-40m2  مناسب است . این دستگاه دارای ساختار بسیار ساده ای است، اما مزایای بسیاری زیادی دارد: بدون مصرف برق، کارکرد آسان، کارایی بالا و...

سپتیک فایبر گلاسی - fiberglass septic

سپتیک فایبر گلاسی - fiberglass septic

سپتیک فایبر گلاسی - fiberglass septic 

مخازن سپتیک فایبرگلاس ممکن است از مواد مختلفی غیر از بتن یا پلاستیک تشکیل شده باشد ، با این وجود دوام بالایی دارد و در مدت زمان طولانی بهترین عملکرد را دارد. این نوع از سپتیک تانک یکی از جدیدترین نوع سپتیک تانک برای استفاده از متریال موجود در آن می باشد.

پمپ ایرلیفت

پمپ ایرلیفت

پمپ ایرلیفت چیست؟

پمپ های ایرلیفت برای بالابردن و انتقال سیالات و یا لجن مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع پمپ های قدرت مکش پایین و توانایی متوسطی برای جابه جایی سیالات دارد. هوای فشرده در این پمپ ها از کمپرسور و بلوئر تامین می شود. از این پمپ ها در چاه های عمیق استفاده می شود که شن وماسه موجود در چاه باعصث خرابی قطعات مکانیکی می شوند.

حوضچه کلر زنی در تصفیه فاضلاب

حوضچه کلر زنی در تصفیه فاضلاب

حوضچه کلرزنی

قبل از دفع فاضلاب به محیط زیست باید آن را گندزدایی کرد تا باکتری های آن از بین بروند. در سال هاست قبل از گاز کلر و یا مشتقات آن مانند پرکلرین و... برای ضدعفونی کردن آب و فاضلاب استفاده می شود.